Airfix letadlo Classic Kit A05128A - Boulton Paul Defiant Mk.1 1:48

Kód: 626
Novinka Tip
Značka: Airfix
829 Kč –5 %
Boulton paul defiant mk
829 Kč –5 % 780 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Boulton Paul Defiant je britské stíhací letadlo, které sloužilo u Royal Air Force (RAF).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Boulton Paul Defiant je britské stíhací letadlo, které sloužilo u Royal Air Force (RAF) během druhé světové války. Defiant byl navržen a vyroben společností Boulton Paul Aircraft.

V boji se ukázalo, že Defiant byl při ničení bombardérů dostatečně účinný, ale byl zranitelný vůči manévrovatelnějším jednomístným stíhačkám Messerschmitt Bf 109 Luftwaffe. Nedostatek výzbroje vpředu letounu se ukázal být velkou slabinou v boji za denního světla a jeho potenciál byl realizován pouze tehdy, když byl přeměněn na noční stíhač. V polovině roku 1942 byl nahrazen výkonnějšími nočními stíhači Bristol Beaufighter a de Havilland Mosquito.

Je zajímavé, že ačkoliv Boulton Paul Defiant vstoupil do služby výrazně později než Spitfire nebo Hurricane, byl na začátku bitvy o Británii nejméně účinným záchytným letounem Královského letectva. Když se proto ukázalo, že z něj váha navíc v podobě střelecké věže dělala relativně snadný cíl pro letouny Luftwaffe, byl brzy přeřazen na noční operace.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:48
Počet dílů: 106
Délka: 224 mm
Rozpětí křídel: 249 mm
Obtížnost: 3
Body Flying Hours: 2

Krabice obsahuje nenabarvené, nenalakované plastové dílky ke slepení. Příslušenství, jako jsou lepidla, tmely, barvy, laky, štětce nejsou součástí balení. Doporučujeme toto příslušenství dokoupit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Airfix
Měřítko: 1:48
Velikost: 22,4 cm
Obtížnost: 3
Počet dílů: 106